A világ legdrágább kávéja

  • Sharebar

 

Kopi Luwak, más néven Civet Coffee a világ legritkább és legdrágább kávéja. Meglepő, de az ázsiai különlegesség kilónkénti ára nem az íze miatt éri el a 600 amerikai dollárt. A főként Japánban és Amerikában vásárolható kávé borsos árát az egyedülálló előállítása viszi a csillagos égbe.

Egy átlagos kávé korszerű feldolgozása mosással történik. Az eljárás során a szemeket osztályozzák, húsát eltávolítják majd mossák és szárítják. A Kopi Luwak esetében a feldolgozást a természet rendkívül egyedi módon oldotta meg. A fákon élő, indonéziai „palm civet cat” – civet pálmafa macska - megeszi a kávébabot, amely a beleken keresztül, ürülékként távozik. Ezek után a vállalkozóbb szellemű őshonosok, óvatosan kikapirgálják a kávészemeket a cica székletéből.

John Martinez, a jamaicai kávéguru elmondása szerint a Civet kitűnő, jellegzetes és titokzatos ízét a macska speciális olajat termelő mirigyeitől kaphatja. Rengeteg a hamisítvány. Ontarioban él egy professzor, Massimo Marcone a Guelpg Egyetemen, aki felismeri az igazit. 2002-ben a Discovery Channel megbízásából a szigorúan titkos szumátrai essőerdőkbe utazott, hogy sajátkezüleg turkálja a macskaszart kávét.

Hazaérkezve a professzor meglepődve látta, hogy a Kopi Luwak kávébab kevesebb baktériumot tartalmaz és a külső felületén micro gödrösödések vannak, amelyeket az állat gyomorában lévő savak marják ki. A savak a kávéban is jellegzetes nyomokat hagynak. Marcone szerint a piacon lévő Civet kávék ötven százaléka hamis. A professzor által bevizsgált kávét az Animal Caffee – állati kávé - vállalkozás árulja.

Értékelés: Nincs Átlag: 4.3 (4 szavazat)

Hozzászólások

Finom lehet

Kérem hogy mielőbb tájékoztassanak arról, hogy az itthoni foltos házimacskáimat is etetehetem-e kávéval, mert akkor én is kipróbálnám ezt a módszert, ugyanis ha az ötlet beválna, piacra dobnám a saját készítésű macsek-kávé keverékemet.

 

Köszönöm

Macsek-kávékeverék

Tisztelt Petike!

 Szerintem csak abban az esetben etesse kávéval a cicákat,  ha civet pálmafa macskái vannak, egyéb esetben ne.

Üdv: saecoadmin

Ejnye

Ejnye Szaekósok!

 

De hát ez színtiszta rasszizmus!!!

Nem csak a civet pálmacskáknak van joguk finom szemeskávét csemegézni!

És a jóféle hazai szürke házimacsek talán kevesebbet ér?

Kíváncsi lennék, hogy mit szól mindehhez az Egyenlő Bánásmód Hatóság...?!

Erre azért még visszatérünk...:-(

 

Üdv: Pityu